Başkanın Mesajı

Üretimin ve ihracatın kalbi olan Bursa’da iş dünyası temsilcileri olarak taşıdığımız ortak inançla tüm hedeflerimize dünden daha emin adımlarla yürüyoruz.

42 bini aşkın üyesiyle ülkemizin hedeflerine örnek projeleriyle katkılar sunan BTSO olarak, kent ve ülke ekonomisine değer katan projelerimizi de sürdürüyoruz.

2018 yılında 15 milyar dolara yakın rekor ihracat rakamının yanı sıra nitelikli istihdam potansiyeli, 140’ı aşkın Ar-Ge ve Tasarım Merkezi ile katma değerli üretimin merkezi konumundaki Bursamız, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için kilit rol üstleniyor.

Bursa iş dünyası temsilcileri olarak ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla üyelerimizin ihracat potansiyelini artırmak adına Küresel Fuar Acentesi Projesi’nden UR-GE ve kümelenme projelerine, Ticari Safari’den nitelikli fuar organizasyonuna kadar geliştirdiğimiz birçok proje ile iş dünyamıza dünya pazarlarında önemli fırsatlar sağladık.

Türkiye’nin ihracatının yüzde 10’unu tek başına gerçekleştiren Bursamız için önemli bir projeyi de kentimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.
2001 yılından bu yana atıl durumda bulunan Bursa Yenisehir Havaalanı Hava Kargo Tesislerimiz BTSO Lojistik AŞ ile yeniden aktif hale geldi.

Başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu ve Asya ülkelerine ürünlerin doğrudan ulaşmasını sağlayacak Lojistik AŞ ile Bursa, havayolu kargo taşımacılığında önemli bir üs haline gelecek.

Üyelerimiz, değişime rehberlik eden, rekabetçiliğini güçlendiren, yenilikçi ve vizyoner bir bakış açısıyla hedeflerine hızla ilerlerken, ürün ve hizmetlerinde de önemli bir maliyet avantajı kazanmış olacak.

Yenişehir Hava Kargo Tesislerimizin tüm üyelerimiz, kentimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, projelerimize destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı  

İbrahim Burkay