Hakkımızda

Ülkemizin 2. büyük İhracat şehri olan Bursa’da, üretim ve gelişime etkin destek vermek amacıyla üretim fonksiyonlarının her tütlü desteklenmesi ve üretilen ürünlerin hızlı ve daha güvenli şekilde yurtdışına zamanında sevki için BTSO Lojistik A.ş adı altında firmamızı kurmuş ve ilk etap olan hava kargo taşımacılığı için MNG Havayollarıyla Bursa Yenişehir Havalimanında operasyonlarımıza başlamış bulunmaktayız.
 
Hava yolu kargo taşımacılığı yapan firmalar ile yapılan ön görüşmeye istinaden; Bursa ve çevresinde hava kargo taşımacılığı ürün seğmeninde otomotiv, tekstil ve yas sebze-meyvenin ciddi bir potansiyel olduğu tespit edilmiştir. Yenişehir Havaalanı’nın hava yolu kargo taşımacılığına açılması için gereken fiziki şartların BTSO tarafından sağlanması ve bu sorumluluğu üzerine alması yönünde irade birliği sağlanmıştır. Bu maksatla kurulan BTSO Lojistik A.S. ile üyelerimizin lojistik maliyetlerinin düşürülmesi yanında, Bursa’nın da bölgemiz genelinde hava yolu kargo taşımacılığında bir üs olması hedeflenmiştir.

Bursa Yenişehir Havaalanı’nın, 9.460 m kapalı 10.000 m açık alana sahip kargo ünitesinin bir kısmı kiralanmış, Sivil Havacılık ve Gümrük mevzuatına göre fiziki şartlar için yatırım yapılmış, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden çalışma ruhsatı alınmış, A grubu yetkili acente ruhsatı alınmıştır ve tesis ACC3 sertifikasıyla Avrupa Birliği Ülkelerine direkt uçuş yapabilme iznini de almış bulunmaktadır. Bu bağlamada faaliyet konusu kargo olan işletmemizin ilk etap Hava Kargo taşımacılığını sonrasında, özellikle YHT(Yüksek hızlı Tren ) projesinin tamamlanması ile Güney Marmara İç Ege ve İç Anadolu Bölgesi için alternatif hava kargo destinasyonu olması, sonrasında ise deniz ve kara nakliye projeleri ile ithalatçı ve ihracatçıya ihtiyacı olan her türlü desteği vermesi hedeflenmektedir.